Napište nám:


Pole označená * jsou povinná

Instalatérství - topenářství

Solární panely a kolektory HENNEBERG
Bolatice, Štěpánkovice, okr. Opava

Naše firma HENNEBERG, s pobočkami v Bolaticích a Štepánkovicích v okrese Opava, má dlouholeté (14 let) a bohaté zkušenosti z termickými solárními systémy různých typů využití v alternativních zdrojích energie. Dodáváme a odborně montujeme solární panely firmy THERMO/SOLAR a VAILLANT, které patří ke světové špičce solární techniky.

 • Solární panely značky THERMO/SOLAR jsou technicky velice dobře navrženy i zpracovány. Firma na ně proto dává nadstandardní záruku 12 let a životnostně přesahují odzkoušenou hranici 30 let.
 • Solární panely se skládají z kompaktní lisované skříně (vany), ve které je pomocí zasklívacího rámu upevněno bezpečnostní solární sklo tloušťky 4 mm. Celá konstrukce je z hliníkového materiálu, velice dobře utěsněna vůči zatékání vody a povětrnostním podmínkám.
 • Celoplošný lisovaný absorbér se selektivní vrstvou nebo nově s vysoce selektivní konverzní vrstvou MIROTERM obepíná meandr z měděné trubky. Díky této jedinečné konstrukci dochází k velice dobrému přenosu tepla s absorbéru do teplonosné kapaliny a kolektor tak dosahuje velice dobrých tepelných výsledků. Oproti většině vyráběných kolektorů, které mají absorbér připevněn k trubce jen milimetrovým laserovým spojem.
Typ: TS 300 – Je nejprodávanější typ kolektoru, určený pro vertikální montáž s oběhovým čerpadlem, má selektivní konverzní vrstvu absorberu ALOx (černá) a jeho půdorysná plocha je 2,03 m².
Typ: TS 330 – Je kolektor určený pro horizontální montáž s oběhovým čerpadlem, má selektivní konverzní vrstvu absorberu ALOx (černá) a jeho půdorysná plocha je 2,03 m².
Typ: TS 400 – Je plochý vakuový kolektor, určený pro vertikální montáž s oběhovým čerpadlem, má selektivní konverzní vrstvu absorberu ALOx (černá), nebo typ TS 400H vysoce selektivní vrstvou ETA PLUS – BlueTec (modrý) a jeho půdorysná plocha je 2,03 m². Podtlak vakua je 100 Pa.
Typ: TS 500 – Je kolektor se zvětšenou půdorysnou plochou, určený pro vertikální montáž s oběhovým čerpadlem, má selektivní konverzní vrstvu absorberu ALOx (černá) a jeho půdorysná plocha je 2,53 m².
Typ: TS 510 – Je kolektor se zvětšenou půdorysnou plochou, určený pro vertikální montáž s oběhovým čerpadlem, se sníženými tepelnými ztrátami kvůli větší tloušťce izolační vaty a má vysoce selektivní vrstvu ETA PLUS – BlueTec (modrý), jeho půdorysná plocha je 2,53 m² a proto je velice dobrou volbou mezi typem TS 300 a vakuovám kolektorem TS 400 určenou především pro přitápění objektů.
Typ: TS 350 – Je kolektor se sníženým hydraulickým odporem, určený pro vertikální montáž bez oběhového čerpadla (samotížná cirkulace), má selektivní konverzní vrstvu absorberu ALOx (černá) a jeho půdorysná plocha je 2,03 m².
Ploché solární panely mají nespornou výhodu oproti trubicovým vakuovým kolektorům v jejich dlouholeté bezúdržbové životnosti. Trubicové kolektory dosahují větších teplot tedy i výkonu, ale za cenu toho že když vakuum po 4-7 letech zmizí má trubicový kolektor daleko horší vlastnosti než plochý kolektor. Nezbývá tedy nic jiného než trubice vyměnit za nové a to zrovna není levná záležitost!! Naše firma proto doporučuje místo trubicových kolektorů raději plochý vakuový kolektor typ TS 400H s tou výhodou, že pokud se po několika letech vakuum ztratí, tak zavoláte náš servis a my za pomocí vývěvy odsajeme vzduch a vakuum obnovíme na požadovaný podtlak. Kolektor je zase plně funkční a účinný.

 • Nabízíme a montujeme ještě kolektory typu TS 310, které jsou ideální kompromis mezi klasickými plochými a vakuovými kolektory, díky své konstrukci se zesílenou vrstvou minerální vaty a absorberu s vysoce selektivní vrstvou MIROTERM se velice hodí do systému pro přitápění budov.
Je spousta různých solárních systémů a variant napojení, naše firma Vám odborně poradí a navrhne systém, který bude vyhovovat přesně vašim požadavkům. Našim zákazníkům dodáváme jen certifikované výrobky s garancí a vysokou životností.

Do našich solárních systému navrhujeme a montujeme velice kvalitní zásobníky teplé vody a akumulační nádrže od rakouského výrobce AUSTRIA EMAIL, který na své výrobky dává 8letou záruku. Kromě zmíněné značky ještě montujeme zásobníky zn. VAILLANT, DRAŽICE.

 • Pro rodinné domy s malými prostory k umístění solárního zásobníku teplé vody, máme řešení kdy za cenu cca 60 000kč včetně montáže, získáte kompletní solární systém „auroSTEP“ od firmy VAILLANT. Má velice dobrou účinnost a ve 150 l zásobníku je integrovaná kompletní technologie pro bezproblémový provoz včetně elek. dohřevu.
 • Více informací o solární technice VAILLANT naleznete zde.>>>

Zajišťujeme a provádíme servis solárních systémů:

SOLAR - dotace Zelená úsporám

 • Poradenství v oblasti solární techniky a její efektivní využití.
 • Navržení a projektování solárního systému v oblasti ohřevu teplé užitkové vody, přitápění objektů a ohřev bazénu.
 • Dodávku a odbornou montáž celého systému.
 • Pomáháme při vyřízení formalit pro získání různých dotací ze státního fondu životního prostředí.
 • Poskytujeme záruční a pozáruční servis.

Objednejte si kompletní dodávku solárních panelů, zavolejte nám!

Kontakty na specialisty voda, topení, plyn

HENNEBERG
Hubert Slivka

Lipová 8, Bolatice-Borová 747 23

Luděk Stošek
Lipová 803/11, Štěpánkovice 747 28

telefon: 595 002 022
e-mail: henneberg1@seznam.cz

IČ: 40305597; CZ6510060194

Provozní doba
po-pá: 7.00-16.00

Konzultace a dotazy
tel.: 602 711 535, 603 349 195

Jsme autorizovaní montážní partneři firem:

topenářství Opava